Fotoaparáty Canon

Published by Photobone on

Seznam podporovaných modelů Canon naleznete zde.

Řešení problémů

Nefunguje blesk

Některé modely Canonu (např. 77D) neumožňují spouštění blesku během živého náhledu. Je tedy třeba nastavit program tak, aby před snímáním vypnul živý náhled. V nastavení v záložce “Snímání” zaškrtněte pole “Vypnout živý náhled před prvním snímkem”.

Program náhodně zobrazuje chyby, fotoaparát nefunguje spolehlivě

Ačkoli lze fotoaparát připojit k počítači pomocí jakéhokoli mini USB kabelu, ne všechny kabely správně fungují. Zkuste tedy spojit fotoaparát s počítačem jiným kabelem. Tyto potíže se mohou objevit zejména u delších kabelů.

Živý náhled je velmi tmavý

Moderní fotoaparáty mají pro živý náhled zabudovanou funkci “simulace expozice”, která upravuje světlost živého náhledu tak, aby co nejvěrohodněji replikoval výslednou fotografii. To je pro účely fotokoutku nežádoucí, protože se fotí s bleskem a fotoaparát je na to nakonfigurován – živý náhled tedy také počítá se světlem z blesku, a proto je tak tmavý. U vyšších řad Canonu lze tato funkce vypnout a Photobone Studio tak automaticky dělá. U modelů nižších řad ovšem funkci vypnout nelze.

Program však nabízí vlastní řešení – udržuje dvě různé konfigurace fotoaparátu, jednu pro snímání a druhou pro živý náhled, a automaticky mezi nimi přepíná. Pokud tedy vlastníte model Canonu, u kterého nelze vypnout simulaci expozice, proveďte následující kroky:

  1. Připojte fotoaparát k počítači a zapněte aplikaci Photobone Studio.
  2. Nastavte fotoaparát jako aktivní (vyberte fotoaparát v seznamu fotoaparátů).
  3. V horní části okna aplikace klikněte na ikonu ozubeného kola vedle názvu programu.
Panel výběru a nastavení fotoaparátu
  1. Zobrazí se dialog nastavení fotoaparátu. V pravém panelu zaškrtněte “používat zvláštní nastavení pro živý náhled” a nastavte vhodné hodnoty pro živý náhled.
Dialog nastavení fotoaparátů Canon
Categories: Software help